Ka pushtuar mediat kosovare ditën e sotme statusi rrënqethës i një djali maturant që para se të shkonte në mbrëmje, i veshur me kostum ka shkuar tek varri i nënës së tij të ndjerë.

Ai quhet Bujar Cani dhe i ka përlotur të gjithë me fjalët që shkruan për nënën e tij.

“Nënë para se te shkoja ne mbramje erdha te ti sepse ti ishe personi qe me veshe, me mbathe dhe me nise per ne shkolle, me mesoje si te shkruaj, me mesove si te lexoj, si te respektoj, por ja fati qe ti nuk ishe ne kohen me te duhur te me percillje edhe mbramjen e fundit shkollor me nje buzeqeshje nene me nje veshje e pergatitur nga nena me nje kemishe te hekurosur nga nena, me zerin tend te bukur: suksese djali im.

Nuk kisha fuqi qe te nisesha per ne mbramjen shkollor por erdha prane teje dhe te falenderova nga e gjithe zemra dhe premtova qe nuk do vuaj hatri yt qe te mos e coj mundin tend poshte dhe te familjes qe me sollet deri ne vitin e fundit shkollor pa asnje problem.

Faleminderit baba, vella, motra qe me keni ndihmuar shume. Nene gjithmone ne zemrat tona”, shkruan maturanti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *