Filipinet u goditën të hënë nga një tërmet i fuqishëm 6.1 ballë u shkallës Rihter dhe interneti u mbush me video të ndërtesave që dridheshin dhe lëkundeshin.

Tërmeti u regjistrua në orën 09:11 me atë lokale, ndërsa epiqendra e tij ishte 37 kilometra në veriperëndim të Manila-s.

Mediat lokale raportuan për të paktën 8 të vdekur, shikoni pamjte në vazhdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *