Buka, brumërat dhe patatet janë rreptësisht të ndaluara. Për tre muaj mund të humbni deri në 30 kilogramë!

Njëri nga ithtarët më të flaktë të kësaj diete është aktori Adrian Brody, i cili kishte humbur 15 kilogramë duke u përgatitur për rolin në filmin “The Pianist”.

Versioni i tij i kësaj diete ishte: vezët i hante për kafjall, pak mish të pulës të pjekur në skarë për drekë dhe një copë peshku me perime të ziera në avull për darkë.

Ja një shembull i kësaj diete

Kafjalli: 2 vezë të ziera dhe gjysmë grejpfruti

Dreka: mish i pjekur i pulës pa lëkurë dhe sallatë.

Darka: Omëletë nga 2 vezë me spinaq dhe domate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *