Një ngjarje ka ndodhur sot në Elbasan, një burrë i cili ishte nisur me urgjencë nga Elbasani në drejtim të Tiranës, për shkak se bashkëshortja e tij ndodhej në gjendje aspak të mirë shëndetësore, e ardhur kjo si pasojë e shtatzënisë, është ndaluar nga policia.Blutë e Elbasanit i kanë marrë patentën dhe e kanë ndaluar shoferin me preteksin e udhëtimit mbi normat e lejuara të shpejtësisë.Ai është justifikuar se ka bashkëshorten shtatzënë dhe se mjekët në Elbasan nuk ia merrnin përsipër, ndaj është nisur me shpejtësi për në Tiranë, shkruan JOQ.Reagimi i policëve nuk ka të bëjë aspak me atë njerëzor, duke futur ndjenjat në mes, por profesional. Në fund të fundit, policia po e heton rastin dhe do ta shikojne se cfar duhet te bejn me kete pasi kemi shum gjasa qe do te ndodh ajo me e tmershme..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *