Ka shumë dallime në mes të kujdesit për lëkurë të rregullt dhe kujdesit për lëkurën e prirur ndaj akneve. Lëkura me vaj që është e prirur ndaj puçrrave duhet të lahet më mirë dhe të përdoren produkte specifike në krahasim me lëkurën normale.
Dhe kur flasin për produktet, shumica mendojnë së trajtimi I akneve ka kosto të lartë. Mirëpo kjo nuk është gjithmonë e vërtetë.
Këtu janë shtatë produkte të lira që ju ndihmojnë për trajtim të akneve. Ato janë të sigurta, lehtësisht të arritshme dhe bëjnë ndryshime pozitive për lëkurën tuaj.
PER ti shikuar ne video me mir kliko ne reklam dhe hapet video:

Sfungjer konjaci: Personalisht, ky ka qenë zbulimi më i mirë i skincave për mua këtë vit. Është një sfungjer i bërë nga rrënja e konjacit që duhet të ngjyhet në ujë para përdorimit. Aplikoni pak nga preparati që përdorni për pastrimin e fytyrës tuaj dhe masazhoni fytyrën tuaj me të. Është kaq e butë, nuk do të dëmtojë lëkurën, pavarësisht sa ajo është e pezmatuar. Është në dispozicion në internet dhe kushton vetëm një pjesë të asaj që shpenzoni për pastrimin e fytyrës çdo muaj. Balta e bentonitit: Kjo baltë është shumë më e fortë se argjila e rregullt kur është fjala për nxjerrjen e papastërtive nga lëkura. Ajo ka një ngarkesë elektrike dhe mund edhe të tërheqë toksina nga metali. Mos i shtoni kurrë ujë ngaqë ajo nuk do të përzihet. Përdoreni atë me uthull molle. Pluhur i aktivizuar i qymyrit: Ky pluhur i zi mund të nxjerrë, toksinat, bakteret, papastërtitë dhe mikropartikalet e tjera që janë vendosur në lëkurën tuaj. Nëse poret e bllokuara janë armiku juaj, përzieni një lugë çaji me qymyr të aktivizuar me argjilën bentonite dhe uthull të mollës. Apliko këtë maskë çdo ditë.
Sapun sulfur: Shkoni në një dyqan mjekësor dhe kërkoni sapun për aknet. Kontrolloni etiketën për të parë nëse ka squfur në të. Edhe në kohën e lashtë janë përmendur përfitimet e squfurit për lëkurën, veçanërisht kundër akneve. Ajo ka veprim germicidal dhe është një agjent kerotolitik që zhviesh shtresën e jashtme tëë ashpër të lëkurës. Vaj nga trungu i çaji: Është i testuar dhe e aprovuar klinikisht. Një mjet për nxjerrjen e puçrrave të zeza: Gëzimi i nxjerrjes së kokës së kokëfortë të pucrrave është sfidë. Megjithatë, do të përfundoni duke futur më shumë baktere në lëkurën tuaj nëse përdorni duart tuaja. Ju duhet të përdorni një mjet për nxjerrje e kokës së zezë të tyre sic është një lak metalik. Por e sterilizoni para se ta përdorni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *