Zgjedhjet që do të ndihmojnë në mbajtjen e sheqerit në gjak, zvogëlojnë rrezikun e kancerit dhe mbajnë nivele të larta të energjisë.

Në kundërshtim me atë që mund të besoni, shëndeti juaj nuk është në të vërtetë i destinuar të bjerë poshtë në çdo faqe të kalendarit. Sigurisht që nuk mund të prisni bukën për një javë dhe të humbni kilogramë si keni bërë në të njëzetat, por sigurisht që mund të shtoni ushqime specifike, si ato më poshtë, në dietën tuaj në përpjekjen tuaj për ta kthyer kohën.
Zgjedhja e këtyre ushqimeve do t’ju ndihmojnë të dukeni dhe të ndiheni me plot energji, transmeton KosovaPress. -Salmoni -Qumështi -Farat Chia -Kimchi (pjatë koreane me perime të fermentuara) -Mjedra -Boronica -Vezët -Avokado -Qepët e kuqe -Zog pule -Bajame -Spinaq -Karota -Shafrani i Indisë
-Shalqi -Molla -Kale (Barishte me vlera të mëdha shëndetësore) -Kanellë -Mjaltë -Vaji i ullirit -Hudhra -Mishi i kuq -Spirulina (Algë e gjelbër e njohur ndryshe si ushqimi më i pasur në botë. Ka 2300% më shumë hekur se sa spinaqi. Rritet në liqenet alkaline të Amerikës Qendrore dhe Jugore) -Rrushi -Brokoli -Farat e kungullit -Panxhari -Xhenxhefili -Speci i kuq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *