Nëse doni të dukeni më e re, Botoksi dhe operacionet e tjera nuk janë tratimi i vetëm. Tani mund të përdorni disa mjekime që mund t’i përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi që janë absolutisht të thjeshta dhe efektive për t’u përgatitur. Ky skrub natyral që do ju tregojmë sot do fshehë rrudhat tuaja dhe do heq njollat e zeza.

Përbërësit:

Vaj lavanderi (1 pikë)

Mjaltë (1/2 lugë)

Sodë buke (1 lugë)

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku. Më pas vendosni një cop të ngrohtë në fytyrë dhe mbajeni për një minutë. Kjo do hap poret tuaja. Më pas vendosni scrub-in në fytyrë dhe me lëvizje rrethore fërkoheni fytyrën tuaj lehtë për 5 minuta. Në fund shplaheni me ujë të pastër të ngrohtë. Përdoreni këtë maskë 1-2 herë në javë. Fytyra juaj do ju falenderojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *