Një djalë vetëm 13 vjeç i dha fund jetës në Galtelli, provincë e Nuoro në Itali, duke u qëlluar me plumb në kokë.Francesco është djali i kryebashkiakut të Nuoro, Giovanni Santo Porcu, i cili i dha fund jetës me pushkë këtë të martë.I mituri la një letër lamtumire për familjarët, para se ti jepte fund jetës.Akti tragjik u krye me pushkën e të atit, gjatë kohës që prindërit ishin në punë. Francesco u gjet i vdekur mes një pellgu gjaku nga motra e tij e madhe.
Autoritetet vendase po vijojnë hetimet për të zbuluar arsyen që e shtyu të miturin drejt aktit tragjik.
Per me shume shikoni foton dhe/linkun ne vazhdim:

FOTO:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *