Kujdesi i lëkurës,Duhet ta lani rregullisht fytyrën dhe të përdorni më shpesh scrubin.Sauna,Një vizitë në sauna mund të ndihmojë në eliminimin e këtyre pikave. Ngrohja do të hapë poret dhe më vonë ato do të eliminohen lehtësisht. Shmangni diellin,kspozimi i tepërt i diellit mund të shkaktojë që këto pika të bardha të shumohen dhe e bëjnë të vështirë që t’i heqësh ato. Pastaj duhet të shmangni ekspozimin ndaj diellit, ose të paktën të përdorni mbrojtje nga dielli.
Mjalti,Falë hidratimit nga mjalti dhe vetitë e tij antioksiduese, mund të eliminoni më shpejt pikat e bardha. Limoni,Shtrydhni një gjysmë limoni dhe përziejeni lëngun me 2 lugë sheqer dhe një lugë gjelle vaj ulliri. Aplikoni përzierjen në fytyrë për disa minuta dhe e lini përreth 20 minuta. Në fund e shpëlani me ujë të bollshëm.Shtypni posht reklamen dhe automatikisht ju hapet video,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *