Hudhra është padyshim një nga mjetet më të mira natyrore.

Ne kryesisht e përdorim atë si një aromatizues për ushqimet tona, por përgatitja e një shurupi me hudhër është një mënyrë e shkëlqyer për të luftuar sëmundjet e shumta serioze.Shurupi i fuqishëm është një ilaç i madh për ftohjet dhe gripin, infeksionet e tjera bakteriale dhe virale, si dhe kushtet inflamatore të tilla si artriti.

Ja sesi ta përgatisim shurupin me hudhra:

Përbërësit

200 ml. mjaltë
200 ml uthull molle
8 thelpi hudhra
Përgatitja

Pasi keni pastruar hudhrat, i kombinoni në një mikser me uthullën dhe mjaltin. I lini përreth 15-20 sekonda, pastaj transferojeni ilaçin në një kavanoz dhe e lini në frigorifer për 5 ditë.

Pas 5 ditësh, ilaçi i fuqishëm duhet të jetë gati për konsumim. Vetëm shtoni 2 lugë gjelle në një gotë të gjatë me ujë të ngrohtë, pastaj e pini përzierjen në stomak bosh, në mëngjes.

Provojeni vetë ilaçin dhe do të qëndroni larg infeksioneve të rënda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *