Moti i ftohtë kërkon stil të freskët të flokut. Këtë dimër, konsideroni të keni një stil si ky të flokut. Ja ku i keni inspirimet.

Bella Hadid Stili:

Bishtalec balerine

Lidhja e flokut si kurorë nuk është e re, por sa i mirë është stili i Hadid. Për ta bërë këtë, tërhiqni flokun në një bishtkali. Lidhni flokun dhe formoni si rrumbullak. Dukjen e përfundoni me një sprej pa shkëlqim të flokut.

Beyoncé Stili:

Gjysma lart, gjysma poshtë

Provojeni mënyrën apo stilin e ri të flokut me gjysmën e flokut lart, si Mbretëresha Bey. Ndani anët nga përpara dhe kurora juaj në majë të sigurohet me elasticitet. E tërhiqni fort seksionin e flokut për ta lidhur.

Blake Lively Stili:


Glamuri i vjetër

Përcaktohuni për një dukje të sofistikuar të vajit holllivudian me ndihmën e shufrës së kaçurreleve. Krijoni kaçurrelet që duke nisur nga rrënjët. Ndani flokun në seksione dhe bëni kaçurrele dhe secilën pjesë mbani larg fytyrës. Kur gjithçka të jetë gati, hiqni kunjat nga floku dhe krihni flokun për një dukje si të Blake Lively

Yara Shahidi Stili: Kaçurrelet natyrale Lini kameleonin e flokut Yara Shahidi t’ju inspirojë për t’i përqafuar kaçurrelet tuaja natyrale. Nëse ndjeni se jeni për eksperimente, arrini këtë stil të flokut me metodën e kashtës. Në fillim i lagni, e më pas merrni një grusht me lidhëse kashte dhe i lidhni fort..prisni që floku të thahet në tërësi para se t’i hiqni kashtën. Vazhdoni dhe jetoni jetën tuaj natyrale.

Chrissy Teigen Stili:

Bishtkali i stërmadh

Tërhiqni valët voluminoze në një bishtkali të shtrëngueshëm. Kur floku të jetë si një bishtkali nxirrni një seksion të flokut dhe mbështillni rreth flokut dhe theksoni bishtkali e lartë. Teigen e ka kombinuar me buzëkuq të kuq me rastin e festave.

Duckie Thot
Sanders Stili:

Stili: Balluket Barbi

Lejoni që Duckie Thot t’ju ndihmojë ta zgjidhni dilemën e moshës. A duhet edhe unë të kam balluke? Po. Përcaktohuni për prerje të gjatë dhe përdorni një shufër të rrafshët për të drejtuar flokun për një dukje pa asnjë behane – pikërisht sikurse Duckie.

Jasmine

Bishtaleci i lëmuar Merrni një sasi të xhelit apo prej të flokut dhe krihni flokun dhe e tërhiqni prapa për një bishtalec. Mund të bëni eksperimente me anën e thellë, por mos harroni xhelin apo sprejin, në mënyrë që bishtaleci të jetë i lëmuar.

Kim Kardashian West
Stili: Floku i drejtë dhe i gjatë

Klani Kardashian zakonisht se dallohet për gjithçka, por floku i gjatë i errët i Kim-it vërtetë është për t’ia pasur zili. Ju sugjerojmë të investoni në flokun e rrafshët hekur dhe gjatësinë për t’u dukur kështu. Përdorni një produkt kundër ngrirjes së flokut. Më pas i thani flokët drejt. Aplikoni pak prej flokut dhe i drejtoni në majë duke i tharë.

Margot Robbie

Margot Robbie

Stili: Dukja e lagur Gjithçka këtu fillon me flokun e lagur. Më pas, merrni një xhel dhe aplikoni një sasi të konsiderueshme të tij, duke filluar që nga rrënjët e flokut. Krihni flokun dhe hidhni sprejin e flokut për t’i mbajtur flokët në vend siç janë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *