Thembrat e cara na i bejne kembet tona shume te shemtuara por shpesh here edhe krijojne dhimbje.Ne kemi gjetur zgjidhjen per kembe te bukura ne kushte shtepie.Kjo recete eshte shume e thjesht dhe mbi te gjitha shume efikase.Mund tja beni edhe prinderve tuaj dhe dhe do tju falenderojne pafund. Nese ne nuk kujdesemi per thembrat ato me kalimin e kohes do te behen te pakurueshme dhe kjo do te kthehet ne nje problem per ju. Nuk thone kot me mire te parandalosh se te kurosh.

PERBERSIT:
Nje ene me uje te ngrohte ku te zhysni kembet

1 filxhan listerine(shplares goje)

1 filxhan uthull molle.

Zhysni kembet ne nje ene me uje te ngrohte ku me pare keni hedhur edhe keto dy perberes.Mbajini aty per 15 deri ne 30 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *